Antalya'da tutuklu sanığın serbest bırakılması için yakınlarını dolandıran avukat tutuklandı Antalya'da tutuklu sanığın serbest bırakılması için yakınlarını dolandıran avukat tutuklandı
  • İzmir’de müşteri olarak bindiği taksinin şoförü Oğuz Erge’yi öldürüp, telefonunu çalan aynı zamanda Erge'nin kızını arayan katil zanlısı Delil Aysal’ın ifadesi ortaya çıktı.

İzmir'de taksici Oğuz Erge'yi öldüren Delil Aysal’ın ifadesinden bazı bölümler ortaya çıktı - Resim : 1

  • Savcılık ifadesinde Aysal'ın şu bilgeleri verdiği belirtildi:
"Ailevi sıkıntılarım var. Annem babam kardeşime daha çok önem veriyor. Benimle kardeşimle ilgilendikleri gibi ilgilenmiyorlar. Bu sebeplerden dolayı psikolojim çok iyi değil. Bu yüzden Buca Evka-1 semtindeki Şahin Tepesi mevkiine intihar etmeye gidecektim. Taksiye de bu yüzden bindim. Şoföre 'Şahin Tepesi'ne gidelim' dedim.Bu saatte Şahin Tepesi'ne çıkamayacağımızı söyledi. Bunun üzerine 'Gaziemir'de eski çalıştığım fırının olduğu yere gidelim' dedim. Oraya doğru gidiyorduk."

İzmir'de taksici Oğuz Erge'yi öldüren Delil Aysal’ın ifadesinden bazı bölümler ortaya çıktı - Resim : 2

  • Zanlı Delil Aysal, "Üzerimde nakit para yoktu. Taksimetre ücretini kartla ödeyecektim. Ancak taksi şoförü 'pos cihazının şarjı yok' dedi. Kartı kabul etmedi. Ben de belimdeki silahı çıkartıp sıktım. Normalde kendime sıkacaktım. Taksicinin cep telefonunu ve kulaklığını aldım. Telefon rehberinden kızının telefon numarasını buldum. Kızını arayıp, 'babanız Gaziemir'de kan kaybediyor. Ambulans çağırın' deyip kapattım. Daha sonra cep telefonunu tarlaya atıp gittim" diye konuştu.

İzmir'de taksici Oğuz Erge'yi öldüren Delil Aysal’ın ifadesinden bazı bölümler ortaya çıktı - Resim : 3