İsrail, 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’nde sivil halka yönelik saldırılarını hız kesmeden sürdürürken İsrail saldırılarında Gazze’de 10 bin 22 kişi hayatını kaybetti. İsrail’in Gazze’de işlediği savaş şuçuna karşı dünyanın birçok yerinde tepkiler yükselmeye devam ederken bir tepki de TBMM'den geldi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi İboykot edilmesi yönünde meclis yerleşkesinde bulunan lokanta, kafeterya ve çay ocaklarında İsrail’e destek veren şirketlerin ürün ve mallarının bulundurulmaması talimatı verildi.

TOPLUMSAL DUYARLILIĞA DESTEK AMAÇLANIYOR

TBMM Başkanlığı, bu toplumsal duyarlılığa destek vermek için bir karar aldı. TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’un talimatıyla, Meclis’in, Gazze’de masum insanları katleden İsrail’in savaş suçlarına açıkça desteğini ilan eden şirketlerin ürün ve mallarının boykot edilmesine yönelik toplumsal duyarlılığa destek verilmesi kararı alındığı belirtildi.

SON DAKİKA / TBMM Genel Kurulunda, çalışan emeklilere 5 bin TL ödenmesini öngören teklif kabul edildi. SON DAKİKA / TBMM Genel Kurulunda, çalışan emeklilere 5 bin TL ödenmesini öngören teklif kabul edildi.

TBMM Başkanlığından yapılan açıklamada, “Meclis Başkanı Kurtulmuş’un talimatıyla, İsrail’in Gazze’de işlediği soykırım suçuna destek veren şirketlerin ürünlerinin Meclis kampüsü ve tesislerindeki lokanta, kafeterya ve çay ocaklarında satılmayacağı kaydedildi.” denildi.