- Kırsal Deliler Mahallesinde Cemile Arıkan'a ait evde, sabaha karşı henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı çökme meydana geldi.
- Olayın ardından çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye AFAD, itfaiye, jandarma ve sağlık ekipleri yönlendirildi.
BAZILARI ENKAZDAN ÇIKMAYI BAŞARDI
- Göçük altında kalan 38 yaşındaki Serdar, 38 yaşındaki Fatma, 15 yaşındaki Ahmet, 12 yaşındaki Ayça ve 8 yaşındaki Açelya Urak ile 34 yaşındaki Dilber, 13 yaşındaki Adem Arda ve 10 yaşındaki Emre Tuna Bozkurt kendi imkanlarıyla enkazdan çıkmayı başardı.
- Ekipler, başlattıkları arama-kurtarma çalışmaları sırasında 49 yaşındaki Serap Urak'ın cansız bedenine ulaştı.
- Yaralı olarak çıkarılan 56 yaşındaki Cemile Arıkan ise kaldırıldığı Bozova Devlet Hastanesi'nde kurtarılamadı.
- Diğer yaralıların ise sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.
- Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde hasar aldığı belirtilen evde Cemile Arıkan'ın yalnız yaşadığı, çocukları ve torunlarının da akşam saatlerinde Osmaniye'den ziyarete geldiği öğrenildi.
VALİ YARALILARI ZİYARET ETTİ
- Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, Bozova Kaymakamı Halil İbrahim Yeşilyurt ve Halfeti Kaymakamı Zikrullah Erdoğan, Halfeti Devlet Hastanesinde tedavi gören yaralıları ziyaret ederek, durumları hakkında yetkililerden bilgi aldı.