İyi ve kötü huylu tümörlerden kaynaklanan ölüm oranlarının farklılık gösterdiği Türkiye'de, 2022 verileriyle TÜİK tarafından yapılan açıklamalara dikkat çekiyor. İşte Türkiye'nin kanser haritası:

İLLERE GÖRE KANSER ÖLÜM ORANLARI

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından sunulan ürüne göre, ürünün kansere bağlı ölüm oranlarına göre farklılık göstermektedir. Bazı illerde kansere bağlı ölüm oranları oldukça yüksekken, bazı illerde bu oranlarda düşük görülme görülüyor.

YÜKSEK KANSER ÖLÜM ORANLARI

TÜİK sistemlerine göre, Türkiye'nin belirli illerinde kansere bağlı ölüm oranları diğerlerine göre daha yüksek düzeyde. Ancak kanserle mücadelede daha fazla çaba harcanması gösteriliyor.

Birçok hastanede yapılamayan ameliyat Medical Point’te yapıldı Birçok hastanede yapılamayan ameliyat Medical Point’te yapıldı

GAZİANTEP İLK 3'TE

TÜİK'in açıkladığı verilere göre Türkiye'de kanser ölüm oranlarının en fazla olduğu ve kanser ölüm oranlarının en a zolduğu illerin açıklanmasının ardından Gaziantepli vatandaşlar, Gaziantep'in bu listedeki yerini merak ediyor. Gaziantep'in ise listede ilk 3'te yer alması herkesi şaşırttı.