Merih Demiral'a Avusturya maçındaki bozkurt işaretli gol sevinci nedeniyle 2 maç ceza veren UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu (CEDB) İngiliz futbolcu Jude Bellingham'ın cezasını açıkladı.


30 bin euro ve ertelemeli bir maç ceza


Kuruldan yapılan açıklamada, gol sevinci sırasında etik davranış kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle soruşturma açılan Bellingham'a temel terbiye kurallarını ihlal ettiği için 30 bin avro para ve bir UEFA müsabakasından men cezası verildiği, söz konusu maç cezasının ise bir yıl ertelendiği belirtildi.

"Kendi aramızdaki bir şakaydı" demişti


Son 16 turunda İngiltere'nin uzatma bölümleri sonunda Slovakya'yı 2-1 yendiği maçın 90+5. dakikasında beraberlik golünü atan Bellingham, rakip takım yedek kulübesine doğru abartılı bir sevinçte bulunmuştu.

Karşılaşmanın ardından sosyal medyadan açıklama yapan genç futbolcu, "Maça gelen bazı yakın arkadaşlarıma yönelik yaptığım kendi aramızdaki bir şakaydı. Slovakya takımına ortaya koydukları performanstan dolayı saygı duyuyorum." ifadelerini kullanmıştı.

Gözler onu aradı ama! 6 futbolcunun gol krallığını paylaştığı EURO 2024'te Cristiano Ronaldo gol atamadı Gözler onu aradı ama! 6 futbolcunun gol krallığını paylaştığı EURO 2024'te Cristiano Ronaldo gol atamadı

İngiltere Futbol Federasyonuna ise taraftarının çıkardığı kargaşa nedeniyle 10 bin, havai fişek yakıldığı için de 1 bin avro para cezası verildiği kaydedildi.

Editör: Ahmet Oğuz Çapan