Evlilik için hazırlıklar başladı. Düğün koşturmacası arasına bir de nişan ve söz telaşını da sıkıştırman gerekiyor. Gelinlik kadar olmasa da gelin adayları, nişan elbisesi seçiminde de epey bir mesai harcıyor.

Nişanda ne giyeceğine henüz karar vermediysen ünlü isimlerden ilham almaya ne dersin? Ünlülerin birbirinden farklı renk ve modellerdeki nişan elbiselerini listelediğimiz içeriğe birlikte bakalım:

Yıldız Çağrı Atiksoy Nişan Elbisesi

Oyuncu çift Yıldız Çağrı Atiksoy ve Berk Oktay, Atiksoy'un İzmir'deki aile evinde sade bir nişan töreni düzenledi. Nişanda Atiksoy, iki farklı elbise giydi. İsteme sırasında halter yakalı, kol detaylı bir elbise tercih eden ünlü isim, organizasyonun nişan aşamasında ise yakası ve sırtı halka detaylı kırmızı bir abiye giydi.

yıldız çağrı atiksoy nişan elbisesi

Demet Özdemir Nişan Elbisesi

Oyuncu Demet Özdemir ve şarkıcı Oğuzhan Koç, yaklaşık 2 yıl süren birlikteliklerini evlilikle taçlandırmaya karar vermelerinin ardından aile arasında düzenlenen törenle nişanlandı. Bu özel gün için iki farklı kıyafet giyen tercih eden Özdemir, isteme töreni sırasında beyaz bir elbise giydi. Demet Özdemir, kahvelerin içilmesinin ardından yüzük merasimi için ise pembe renkli saten bir kıyafet tercih etti.

demet özdemir nişan elbisesi

Öykü Gürman Nişan Elbisesi

Şarkıcı ve oyuncu Öykü Gürman, 3.5 yıldır aşk yaşadığı Fatih İçmeli ile nişanlandı. Paris'te evlilik teklifi alan şarkıcı, aile arasında bir nişan töreni yaptı. Nişan elbisesi olarak straplez yakalı, etek uçları tüylü zarif bir elbise tercih eden Gürman, yarım toplu dalgalı saçlarıyla zarif görünümünü tamamladı.

Öykü Gürman nişan elbisesi

Ebru Şahin Nişan Elbisesi

2020 yılından beri beraber olan oyuncu Ebru Şahin ve NBA oyuncusu Cedi Osman da evde nişan yapan ünlü çiftlerden. Aile ve yakın dostların bir araya geldiği nişanda Şahin, beyaz, püsküllü mini bir elbise tercih ederken Osman, bej renkte bir takım giydi.

Ebru Şahin Nişan Elbisesi

Gizem Katmer Nişan Elbisesi

Masumlar Apartmanı dizisinin Neriman’ı Gizem Katmer, yönetmen sevgilisi Güçlü Aydoğdu ile nişanlandı. Ünlü oyuncu Züleyha Kuru imzalı nişan elbisesiyle oldukça fresh ve modern bir görünüm yakalamıştı.

gizem katmer nişan elbisesi

Bengü Nişan Elbisesi

Yaklaşık bir yıldır birlikte olduğu sevgilisi Selim Selimoğlu ile geçtiğimiz günlerde dünyaevine giren şarkıcı Bengü, 7 Mayıs’ta İstanbul Acarkent’teki evinde düzenlenen sade bir törenle nişanlanmıştı.

Geçtiğimiz Nisan ayında Paris’te aldığı evlenme teklifi ile evliliğe ilk adımı atan Bengü ve Selim Selimoğlu çiftinin aile arasında yaptığı nişan töreninde ünlü şarkıcının elbise seçimi Beymen marka, pudra rengi, çiçek nakışlı maksi abiye elbiseden yana olmuştu.

Kayık yaka bu elbise ile önleri örgülü, uçları dalgalı açık saç modelini tercih eden Bengü’nün nişan kombini romantik tarzı seven gelin adaylarına ilham verebilir.

ünlülerin nişan elbiselerini görmeden nişanlığını alma!

Bensu Soral Nişan Elbisesi

Oyuncu Bensu Soral, üç yıldır birlikte olduğu iş adamı sevgilisi Hakan Baş ile geçtiğimiz 2018’in Mart ayında nişanlandı. Hakan Baş, Soral'a Prag’da evlilik teklifi etmişti. Evlilik yolunda ilk adımı atan çiftin kız evinde düzenlenen nişan töreninde, Soral’ın nişanlık seçimi Selma Çilek imzalı, beyaz, midi elbiseden yana olmuştu.

bensu soral nişan elbisesi

İdil Fırat Nişan Elbisesi

Geçtiğimiz Temmuz ayında Mert Fırat, iki buçuk aydır birlikte olduğu İdil Fırat’ı ailesinden istemiş, İdil Fırat’ın evinde gerçekleşen organizasyonla çift, nişan yüzüklerini takmıştı. İdil Fırat’ın nişan töreni için seçimi Trendyol marka, dantelli bir beyaz abiyeden yana olmuştu.

İdil Fırat’ın nişan elbisesi kadar kına elbisesi de çok konuşuldu. Fırat, kına gecesi için üstü gümüş rengi swarovski taşlarla bezeli ip askılı, altı volanlı somon rengi saten kumaştan gösterişli elbise, hareketli abiye elbiselerden hoşlanan gelin adaylarına ilham verebilir.

idil fırat nişan elbisesi

Cansu Tosun Nişan Elbisesi

Uzun süredir kendisi gibi oyuncu Erkan Kolçak Köstendil ile aşk yaşayan oyuncu Cansu Tosun, Antalya’daki kız evinde gerçekleştirilen nişan töreniyle nişanlanmıştı.

Zarif seçimleriyle öne çıkan Tosun’un nişan töreni için seçimi, vücudu saran, halter yaka, dantelli, beyaz bir elbise olmuştu. Kıvırcık saçlarını yarım toplayan ve ışıltılı bir taç takan Tosun’un bu tarzı, evde yapılacak nişanda giymek için abiye bakan gelin adayları için ilham kaynağı olabilir.

cansu tosun nişan elbisesi

Neslihan Atagül Nişan Elbisesi

Başarılı seçimleriyle tarzını konuşturan Neslihan Atagül, nişan töreni için de ışıltılı bir elbise tercih etmişti. 2015 yılında, iki yıldır beraber olduğu kendisi gibi oyuncu sevgilisi Kadir Doğulu ile sade bir törenle nişanlanan Atagül, nişan gecesi için Raisa & Vanessa marka mini bir elbise tercih etmişti.

Vücudu saran, uzun kollu, işlemeli ve tüy detaylı bu elbise ile iddialı tarzını ortaya koyan Atagül, aksesuar olarak yalnızca ince bir bileklik kullanmıştı. Atagül, hakim yaka, hareketli elbisesi ile sade bir topuz tercih etmiş, sade makyajı ile doğal ve havalı bir görünüm elde etmişti.

neslihan atagül nişan elbisesi

Neslişah Alkoçlar Nişan Elbisesi

Hülya Koçyiğit’in torunu Neslişah Alkoçlar ile oyuncu Engin Altan Düzyatan, 2014 yılının Mayıs ayında nişanlanmıştı. Nişantaşı Sofa Hotel’in üst katındaki Frankie’de düzenlenen törende Alkoçlar’ın nişanlık tercihi, beyaz, uzun abiye elbiseden yana olmuştu.

Kalın askılı, bisiklet yaka elbise ile ense topuzu ve inci küpeler tercih eden Alkoçlar, nişandan sonra elbisesini Toplum Gönüllüleri Vakfı'nın düzenlediği müzayedede satarak, gelirini vakfa bağışlamıştı.

neslişah alkoçlar nişan elbisesi

Neslişah Alkoçlar, hareketli düz kesim elbisesi ile aksesuar olarak yalnızca ışıtılı, küçük küpeler tercih etmişti. 

Beyza Şekerci Nişan Elbisesi

Aşkları, beraber rol aldıkları İntikam dizisinin setinde başlayan oyuncu Engin Hepileri ile Beyza Şekerci çifti, 2015 yılının Ocak ayında nişan yüzüklerini takmıştı. Nişan töreninde Beyza Şekerci’nin elbise tercihi ip askılı, pudra rengi kısa elbiseden yana olmuştu.

Etek kısmı tül detaylı, kabarık elbise ile kalın dalgalı bir saç yaptıran Şekerci, hareketli elbisesi ile aksesuar kullanmamayı tercih etmişti.

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Murat Soydan hayatını kaybetti Yeşilçam'ın usta oyuncusu Murat Soydan hayatını kaybetti

beyza şekerci Nişan Elbisesi

Hande Soral Nişan Elbisesi

Oyuncu Hande Soral, bir süredir birlikte olduğu İsmail Demirci ile geçtiğimiz yıl, aile arasında düzenlenen sade bir törenle nişanlanmıştı. Güzel oyuncunun nişan elbisesi tercihi Melih Yazgan imzalı, beyaz, mini elbiseden yana olmuştu.

Yakasında ve uzun kollarının bilek kısmında kullanılan tüy detaylarıyla hareketlendirilen elbise ile Soral, sıkı ense topuzu tercih etmişti. Aksesuar olarak inci küpeler kullanan Soral, sade bir makyaj yaparak, sade bir seçim yapmıştı.

hande soral Nişan Elbisesi

Hande Soral, düzgün fiziği ile vücudunu saran bu zarif elbiseyi tercih etmişti. 

Ece Seçkin Nişan Elbisesi

Şarkıcı Ece Seçkin, 2018 yılının Eylül ayında uzun zamandır aşk yaşadığı Çağrı Terlemez ile evlilik yolunda ilk adımı attı.

Aile arasında düzenlenen, kız isteme ve nişan töreninin bir arada yapıldığı gecede, Seçkin’in elbise tercihi yeşil renkte, uzun kollu, mini bir elbiseden yana oldu. Saçlarını açık bırakan Seçkin, buğulu göz makyajı ile iddialı bir görünüme sahipti.

ece seçkin Nişan Elbisesi

Ece Seçkin’in hazırlıkları üç gün boyunca devam eden nişan töreninde kullanılan tüm güller Güney Afrika’dan özel olarak getirilmiş. 

Beren Saat Nişan Elbisesi

Sade ve şık seçimleriyle doğal tarzın sembol isimlerinden Beren Saat, 2014 yılının Mayıs ayında Kenan Doğulu ile Çubuklu’daki Balıkçı Abdullah’ta gerçekleştirilen sade bir tören ile nişanlanmıştı.

Kayık yaka, uzun kollu, vücudunu saran bir mor elbise giyen Saat’in nişanlık seçimi de yine tarzına uygun bir model olmuştu. Zarif elbisesi ile dağınık ense topuzu ve küçük ışıltılı küpeler tercih eden Saat, doğal nişan makyajı yaptırmıştı.

Beren Saat'in tam bir Kenan Doğulu hayranı olduğunu biliyor muydunuz? 

beren saat Nişan Elbisesi

Fahriye Evcen Nişan Elbisesi

Kendisi gibi oyuncu sevgilisi Burak Özçivit’le, ailesinin Almanya’da yaşadığı evde gerçekleştirilen törenle nişanlanan Fahriye Evcen de, sade bir nişan elbisesi tercih eden ünlülerden. Uzun dantel kollu, derin V yaka nişanlık giyen Evcen, dalgalı açık nişan saçı modellerinden yaptırmış ve doğal görünümünü romantik makyajı ile tamamlamıştı.

 fahriye evcen Nişan Elbisesi

Bonus: Meghan Markle Nişan Elbisesi

Nişan elbisesi demişken, Prens Harry ile evlenen ABD'li oyuncu Meghan Markle’ın, ses getiren nişan elbisesine değinmeden geçmek olmaz. Ralph & Russo imzalı siyah tül detaylı bir elbise giyen Markle, kıyafetinin fiyatıyla yankı uyandırmıştı.

56 bin pound olduğu belirtilen elbisenin aynısını alamasan bile, kabarık nişanlık modellerinden hoşlanıyorsan, Markle’ın bu elbisesi sana ilham verebilir.

meghan markle Nişan Elbisesi

Tarzlarını beğeneceğini düşündüğümüz ünlülerin nişanlık seçimleri bu şekilde. Ünlülerin nişanlıkları, gelinlikleri, kına geceleri, düğünleri uzun süreler konuşuluyor ve konuşulmaya devam edecek gibi de görünüyor. Peki siz hangi ünlünün tarzını kendinize yakın buluyorsunuz?