REFORM HABER/ Geçtiğimiz günlerde Kocaeli’nde geçirdiği kaza sonrası kaldırıldığı hastanede tedavisine başlanan ve ilk başlarda sağlık durumu iyi gittiği açıklanmıştı.

Gazeteci, tiyatrocu Metin Uca yaşama veda etti. Önceki gün ameliyat  olan ve taburcu olması beklenirken yeniden yoğun bakıma alınarak entübe edilen Uca’nın  menejeri tarafından yaşama veda ettiği duyuruldu!

metin-2

Metin Uca kimdir?

Metin Uca Hakkarili bir baba ve Söğütlü bir anneden 13 Kasım 1961’de  İstanbul’da dünyaya geldi. Uca, 1987 yılında kazandığı Anadolu Ajansı sınavıyla gazeteciliğe başladı. 1989 yılında TRT’ye geçen Metin Uca, daha sonra Kanal D, Show TV, Atv ve Star TV gibi kuruluşlarda muhabirlik, programcılık yaptı. 1999 yılından sonra “Günaydın Türkiye” adlı sabah haberleri programı ve 2002 yılında Star TV’de yayımlanmaya başlayan “Passaparola” adlı yarışmayla tanındı. Tek kişilik gösterilere de çıkan ve seslendirme çalışmaları yapan Metin Uca yaşamını ve gördüklerini anlattığı üç de kitap yazdı.

Metin Uca Kocaeli Dilovası ilçesinde araç kullanırken rahatsızlanması sonucunda geçirdiği trafik kazasında aort damarlarının zarar görmesi sonucu kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı. İyileşme göstermesi üzerine yoğun bakımdan çıkarılan Metin Uca 15 Kasım 2023 günü yapılan ameliyat sonrasında entübe edildi. Ameliyat sonrası gelişen komplikasyonlar sonucu 16 Kasım 2023 tarihinde tedavi görmekte olduğu hastanede yaşamını yitirdi 

Geçirdiği trafik kazası sonrası şah damarının tıkalı olduğu Metin Uca bugün entübe edilmiş ve tedavisine devam edilirken bu gece yarısı vefat etti.

62 yaşında hayatını kaybeden Metin Uca’nın vefat haberini Uca’nın menajeri Kübra Kalem Baykara, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla verdi.

Cinsel gücü arttıran bu bitkinin fiyatı altınla yarışıyor Cinsel gücü arttıran bu bitkinin fiyatı altınla yarışıyor

Uca’nın vefat haberini menajeri Kübra Kalem Baykara, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla verdi. Baykara paylaşımında, “Metin Ucamızı kaybettik. Kalbimiz acıyor” ifadelerini kullandı.