Hindistan’ın Bihar eyaletine bağlı Rajouli bölgesinde bulunan bir demir yolu şirketinde çalışan Santosh Lohar, salı gecesi iş yerinde uyurken zehirli bir yılan tarafından ısırıldı.

Hindistan'ın Bihar eyaletinde yaşanan sıra dışı olayda, demiryolu işçisi Santosh Lohar, kendisini ısıran zehirli yılanısantosh yakalayarak ısırıp öldürdü. Bu ilginç olay, Nawada kentindeki bir demiryolu hattı projesinde gerçekleşti.

Panik yapmak yerine olaya çok öfkelenen Santosh, demir bir çubukla yakaladığı yılanı iki kez ısırarak öldürdü.

“Benim inanışımda böyle”

Zehirli yılan tarafından ısırılmasına verdiği ilginç tepkiyle ün kazanan Santosh, "Köyümde, bir yılan sizi ısırdığında zehrini etkisiz hale getirmek için onu iki kez ısırmalısınız." şeklinde açıklama yaptı.

Hindistan’da oldukça yaygın olan bu inanç, bazen ölümlerle de sonuçlanabiliyor.

LÖSEV İyilikler Tırı Gaziantep’te LÖSEV İyilikler Tırı Gaziantep’te

Zehir etki etmedi

Santosh ve yılanı gören iş arkadaşları olayı sağlık ekiplerine bildirdi. Kontrol için en yakın hastaneye kaldırılan Santosh, zehirden hiç etkilenmedi.

Yılanı ısırarak öldüğü haberi hızla vatandaşlar arasında yayıldı. Büyük bir kalabalık, Santosh'u görmek ve hikayesini dinlemek için hastaneye akın etti.

"Tanrı ödüllendirdi"

Santosh’un sağlık durumunun çok iyi olduğunu gören bazı yerliler yılanın zehirli olmadığını iddia etti. Bazı kesimler ise inançları gereği Santosh’un, Tanrı tarafından ödüllendirildiği için zehirlenmediğini iddia etti.

Editör: Murat ATAY