Gaziantepli esnaf Ramazan Kotan yıllarca çalışarak biriktirdiği parayla 2017 yılında kendisine bir otomobil  aldı. Aldığı otomobil kısa süre sonra çalıntı çıkınca polis aracı alarak sahibine teslim etti.

O günden sonra psikolojisi bozulan Kotan, iflas ederek bir fabrikada çalışmaya başladı. Ramazan Kotan aracı çalanların başka bir pert aracı satın alarak şaseleri ve plakasını çaldıkları otomobile yerleştirdiğini, bunu yapan çetenin yakalandığını ve ceza yediğini belirterek, ancak kendisinin resmi olarak aldığı araç yüzünden mağduriyetinin giderilmediğini vurguladı.

gaziantepte-yasayan-esnaf-ramazan-kotan-yillarca-biriktirdigi-parayla

“ARACI HER VATANDAŞIN ALDIĞI GİBİ RESMİ OLARAK ALDIM”

Mağdur Ramazan Kotan, “2017 tarihinde araç aldım. Aldığım aracı normal her vatandaşın aldığı gibi aracımı ekspertize soktum, araç muayene istasyonundan geçmiş noterden geçmiş bir arabadır. Aldığım şahıs da öğretmendi. O da bilmeden Mersin’den almış. O zaman araç bana 35 bin TL’ye mal oldu. Bugünkü değeri 450 bin TL’dir. Aracı aldıktan sonra Adana Emniyet Müdürlüğünden beni aradılar bu araçla ilgili bir sıkıntı var dediler beni çağırdılar. Ben de Adana’ya gittim aracın çalıntı olduğunu öğrendim. Aracı benden aldılar sahibine teslim ettiler. Ben de o günden beri mağdurum” dedi.

“BANA SATAN DA BİLMEDEN ALMIŞ”

Kotan aracı aldığı şahsında durumu bilmediğini belirterek, “Aracın sahibi İstanbul’da çıktı. Aracı satanlar oradan çalmışlar. Araba hatasız boyasız bir arabaydı. Bana satan şahsa dava açtım. Oda Mersin’den almış çalıntı olduğunu bilmeden almış. 7 yıldır mağdurum” şeklinde konuştu.

“ARACIM GİDİNCE İFLAS ETTİM HAYATIM ALTÜST OLDU”

Aldığı araç çalıntı çıkınca sıkıntılar yaşadığını belirten Kotan, “Ben esnaftım canımla, dişimle, emeğimle biriktirip bu arabayı aldım. Her şeyi resmi olan bir arabaydı. Burada benim suçum nedir. 7 yıldır hukuk mücadelesi veriyorum. Arabam elimden gidince sıkıntılar yaşadım. İflas ettim dükkanımı kapattım. Şuanda bir fabrikada çalışıyorum. Yetkililerden bir an evvel bu mağduriyetimin çözülmesini istiyorum. 2017 de açıldı dosyam 2021’den beri Yargıtay’dadır” ifadelerini kullandı.

“PERT BİR ARACIN ŞASELERİ VE PLAKASINI ÇALDIKLARI OTOMOBİLE YERLEŞTİRMİŞLER”

Hırsızların otomobili nasıl resmi kanallardan geçirttiği hakkında açıklamalarda bulunan Kotan, “Aracı çalan şahıslar takla atmış bir araba bulmuşlar sahibinden biz tamirciyiz diyerek almışlar. O aracın noterden devrini alıyorlar daha sonra aynı model ve marka bir araç çalarak ağır hasarlı aracın plakasını söküp çalıntı araca takıyorlar bütün şaselerinde ona geçiriyorlar. Bu sayede araç her şeyden geçiyor. Her şeyi resmi oluyor” diye konuştu.