Açılış programı öncesinde HKÜ kampüsünü gezen 19 farklı ülkeden gelen 45 katılımcı, sonrasında üniversitenin Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ve Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından yürütülen girişimcilik çalışmalarını yakından inceleme fırsatı buldu.

VERGİSİZ TELEFON SATIŞI! Vergisiz telefon satışı ne zaman başlıyor ve hangi modelleri kapsıyor? VERGİSİZ TELEFON SATIŞI! Vergisiz telefon satışı ne zaman başlıyor ve hangi modelleri kapsıyor?

Gençleri Girişimciliğin Gücüyle Buluşturuyoruz

Girişimcilik ve eğitim alanlarını bir araya getirerek gençlerin kariyer potansiyelinin artırmasının hedeflendiği projenin açılışında konuşan HKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Lütfi Yola, üniversitenin girişimcilik faaliyetlerine ve projenin amaçlarına dikkat çekti. Prof. Dr. Yola, "Bu proje, gençlerimizi yeni fikirlerle buluşturarak onları girişimcilik konusunda cesaretlendirmeyi hedefliyor. Girişimciliğin, gençlerin ve ülkenin geleceği için kritik bir rol oynadığını unutmamalıyız. Projemizin temel amacı, gençlerimize iş dünyasının dinamiklerini daha iyi anlatmak ve onlara girişimcilik alanındaki becerilerini geliştirme fırsatı sunmaktır. Gençlerimizi kreatif düşünmeye teşvik ederek, onların liderlik kapasitelerini artırmayı amaçlıyoruz. Hasan Kalyoncu Üniversitesi olarak, gençlerimizin uluslararası düzeyde deneyimler paylaşmalarına olanak tanımaktan mutluluk duyuyoruz. Bu proje, iş dünyası ile gençleri daha güçlü bir şekilde buluşturmayı hedeflemektedir. Bu projenin genç girişimciler için fırsatlar oluşturacağına inanıyorum" dedi.

Erasmus Kurum Koordinatörü ve Yabancı Diller Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Simge Yılmaz, bu tür uluslararası projelerle gençlerin kariyer yolculuklarını desteklemeye devam edeceklerini vurgulayarak, "Gençlerimiz, bu projenin getirdiği eşsiz deneyimleri kendi girişimcilik hikayelerine yansıtabilecekler. HKÜ olarak, gençlerimize uluslararası arenada rekabetçi olmaları için gereken araçları sunmaya devam edeceğiz" dedi.