Adana'nın merkez Yüreğir ilçesinde, tek tırnaklı hayvan kesilmesiyle ilgili gözaltına alınan 2 şüpheliden 1'i tutuklandı.

Kaçak kesim yapıldığı belirlenen Bahçelievler Mahallesi'ndeki adreste dün gözaltına alınan 2 zanlının emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Adliyeye sevk edilen Seçkin Y. nöbetçi hakimlikçe tutuklandı, diğer şüpheli ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Yüreğir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve polis ekiplerince, ihbar üzerine adreste yapılan aramada 12 eşeğin kesildiği belirlenmiş, hazır bekletilen 2 eşek ve 6 at hayvan barınağına götürülmüştü.

Olay yerindeki 2 şüphelinin gözaltına alınmasının ardından ele geçirilen etler imha edilmişti.

NE OLMUŞTU? 

Yüreğir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Bahçelievler Mahallesi'nde bir depoda kaçak at ve eşek kesimi yapıldığı bilgisini aldı. Harekete geçen ekipler adrese yaptığı baskında, 12 kesilmiş eşek, kesilmemiş 2 eşek ve 6 at ele geçirdi. Polis ekiplerinin de destek verdiği çalışmada, eşekleri kestiği belirlenen 2 şüpheli gözaltına alındı. Eşek ölüleri iş makineleriyle taşınıp bir araziye gömülerek imha edildi.

VİDEO HABER / Drift attı, cezası ağır oldu: Otomobil trafikten men edildi VİDEO HABER / Drift attı, cezası ağır oldu: Otomobil trafikten men edildi

Kesilmeden kurtarılan hayvanlar ise barınağa teslim edildi. Depoda çok sayıda kemik olduğu da görüldü.

TUTUKLANDI

Şüpheliler, Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulandı. Daha sonra adliyeye sevk edilen Seçkin Y., nöbetçi hakimlikçe tutuklandı, diğer şüpheli ifadesinin ardından serbest bırakıldı.