REFORM HABER - İP Gaziantep Milletvekili Mehmet Mustafa Gürban’ın MHP Kayseri Milletvekili  Baki Ersoy’un kendisini tehdit ettiğini ileri sürdü.

Gürban’ın MHP ve milletvekillerini hedef alan açıklamalarına MHP Gaziantep Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Sermet Atay’dan anlamlı tepki gecikmedi.

Gaziantep Büyükşehir, Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde farkındalığa dikkat çekti Gaziantep Büyükşehir, Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde farkındalığa dikkat çekti

0x0-iyi-partide-kufurbaz-ve-borsa-spekulatoru-mehmet-mustafa-gurban-1-siradan-milletvekili-adayi-1681075957072

Sermet Atay, ‘’Gaziantep için utanç kaynağı, para ile vekillik satın alan zat MHP'ye saldırarak iftira atarak prim yapamazsın, belirttiğin konularda ne bir isnat ne de hüküm vardır. Elinde kesinleşmiş bir hüküm veya suç isnadı varsa ortaya koymazsan şerefsizsin! Seninle mahkemede hesaplaşacağız’’ dedi.

NE OLMUŞTU ? 

Dün Kayseri'de oynanan Kayserispor – Gaziantep FK maçının ardından sosyal medyada iki takım arasında sözlü sataşmalar yaşandı. Gaziantep İYİ Parti Milletvekili Mehmet Mustafa Gürban ile Kayseri MHP Milletvekili Baki Ersoy sözlü atışma yaşadı.

mac-bitti-yankisi-bitmedi-baki_1694944802_3I0TtK (1)

Trendyol Süper Lig 5. Haftasında Kayseri’de oynanan müsabakada Kayserispor ile Gaziantep FK karşı karşıya geldi. Müsabakayı 2-0 kazanan Kayserispor, yenilmezlik serisine devam ederken, puanını da 9 yaptı. 
Maç bittikten sonra yankıları sosyal medyada da devam etti. Gaziantep FK taraftarları bu müsabakada öncesinde otobüslerinin taşlandığını, müsabaka sonrasında ise Kayseri Emniyeti’nin sert müdahalede bulunduğunu iddia etti. 


“Kayseri’de gezerim sokaklarda. Beni de dövün!”


Bu durum üzerine Gaziantep İYİ Parti Milletvekili Mehmet Mustafa Gürban Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “Şu an Nevşehirdeyim, Kayseri aha şurası hemen. Taraftarlarımızın güvenli şekilde Gaziantep’e gönderilmesi ve bu üzücü olay hakkında il emniyet tarafından bir açıklama yapılması gerekiyor. Yoksa gelir Gaziantep taraftarıyla beraber Kayseri’de gezerim sokaklarda. Beni de dövün!” ifadelerini kullandı.


“Bizde nasıl gelirsen öyle uğurlanırsın”


Kayseri MHP Milletvekili Baki Ersoy ise Gürban’a yanıt olarak,” Biz @GaziantepFK kulüp başkanımız Memik Yılmaz ile görüşüyoruz ve kafasına sizin taraftarlarınızın attığı bozuk para gelerek yaralanan polis memurumuzu takip ediyoruz. Sen işine bak, ha buyur gel, bizde nasıl gelirsen öyle uğurlanırsın onu da unutma..!” dedi.


Ersoy son olarak,” Ne yapayım bir de bu arkadaş çıktı, dünyadan haberi yok, Gaziantep FK başkanı Memik Yılmaz ilgilendiğimiz için teşekkür ediyor, kendisine bu açıklamaları için tepki gösteriyor, bu arkadaşta durumdan vazife çıkarıyor” ifadelerine yer verdi.