Üniversite öğrencilerine 1. eğitim döneminde 3.000 TL nakdi destekte bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ikinci dönemde de ilave 3.000 TL nakdi destek sağlanacağını başvuruların başladığı müjdesini verdi.

Depremin vermiş olduğu psikolojik hasarı bir nebze azaltmak isteyen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu dönem başında 22.319 üniversite öğrencisine 3.000’er TL nakdi destekte bulunmuştu. Başkan Mehmet Tahmazoğlu, gelen yoğun talepleri geri çevirmeyerek ikinci dönemde de üniversite öğrencilerine 3.000‘er TL nakdi destekte bulunacağı müjdesini verdi. Öğrenciler ‘Biz Şahinbey’iz’ uygulaması üzerinden başvurularını yapabilecekler.

Gaziantep Valisi Davut Gül Açıkladı! Okullar 13 Mart'ta açılacak mı? Gaziantep Valisi Davut Gül Açıkladı! Okullar 13 Mart'ta açılacak mı?

Aile Bilinci İçerisinde Hareket Ediyoruz

Bu zor günlerde öğrencilere müjdeli bir haber vermek istediklerini ifade eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu  “Sevgili gençler daha güzel yarınlara ve hayallerimize hep birlikte yürüyeceğiz. Şahinbey Belediyesi olarak aile bilinci içerisinde hareket ediyor sizlerin eğitimde, sporda, kültür ve sanat alanında gelişiminize her türlü maddi ve manevi desteği vermeye devam ediyoruz. Bu yılki eğitim öğretim dönemi başında vermiş olduğumuz 3.000 TL desteğin size ne kadar güzel katkılar sağladığını yine sizlerden gelen güzel mesajlarla müşahade etmiş olduk. Bildiğiniz gibi 11 ilimizi kapsayan bir deprem felaketi ile karşı karşıya kaldık. Millet olarak bu zor günleri de hep birlikte aşacağız. Bu çerçevede ilk dönemde vermiş olduğumuz bu desteğin şu anda daha büyük ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. İkinci 3.000 TL’lik desteğimizin başvurularını başlattık. ‘Biz Şahinbey’iz’ uygulamasını indirerek başvurularınızı yapabilirsiniz. Eğitim öğretim hayatınızda başarılarınızın devamını diliyor, hepinize sağlıklı ve mutlu günler diliyorum” dedi.