6 Şubat Kahramanmaraş merkezli deprem sonrasında ligden çekilen ve 15 futbolcusunu kiralık olarak gönderen Gaziantep Futbol Kulübü’nün transfer tahtası kapandı.

Merkel ile Tosca’nın FİFA’ya şikayeti sonrasında Gaziantep FK’ya transfer yasağı geldi. Merkel’in 55 bin Euro’dan iki maaşının bulunduğu ve Tosca’nın da geçmiş alacakları olduğu öğrenildi.

2023-2024 sezonunda Süper Lig’de yoluna devam edecek olan Gaziantep Futbol Kulübü’nde transfer yasağı şoku yaşanıyor. Mart ayı sonunda kadar futbolcuların, personelin ve esnafa olan borçlar ödenmesine rağmen Merkel ile Alin Tosca’nın kulübü FİFA’ya şikayet etmelerinden dolayı transfer tahtası kapandı.

Türkiye Halı İhracatında %48,5 Artış Türkiye Halı İhracatında %48,5 Artış

Gaziantep Futbol Kulübü’nün yeni sezon öncesi transfer yapamayacağı öğrenilirken kiralık giden 15 futbolcunun yanına alt yapıdan 5 futbolcu dahil edileceği ve kadronun oluşturulacağı gelen bilgiler arasında. 

Bu arada, Kulüp Başkanı Memik Yılmaz, reform haber'e transfer tahtasının zaten kapalı olduğunu, gerekli ödemeleri yaptıktan sonra transfer tahtasının açılacağını söyledi. Yılmaz, Gaziantep FK'nın kongresinde aday olduğunu ancak gerekli desteğin verilmesi ve iyi bir ekip oluşturulması halinde devam edebileceğini sözlerine ekledi.