Transfer dönemi boyunca golcü arayışlarını sürdüren Gaziantep FK, Dinamo Zagreb forması giyen golcü oyuncu Josip Drmic ile anlaşma sağladı. 31 yaşındaki oyuncu Suriye sınırından korktuğu için Güneydoğu ekibine gelmekten vazgeçti.

Anlaşma iptal oldu

Gaziantep FK’nın anlaşma sağladığı Josip Drmic, Suriye sınırını işaret ederek transferi iptal etti. Kırmızı-Siyahlı ekip ise oyuncuyu ikna etmek için çalışmalarını yapmasına rağmen transfer gerçekleşmedi.

Giresunspor da istemişti

Giresunspor, geçen sezon 31 yaşındaki oyuncuyu transfer etmek istemiş ve anlaşma sağlayamamıştı.

14 gole katkı sağladı

Dinamo Zagreb ile çıktığı 35 maçta sadece 6 gol atan 31 yaşındaki oyuncu  8 asist yapma başarısı elde etti.

Milli takım forması giydi

Dinamo Zagreb, İsviçreli oyuncunun ayrılmasını istemiyor. Tecrübeli oyuncu yeni sezonda da kadroda yer aldı. 2012 yılında İsviçre Milli Takımına davet alan Josip Drmic, 35 maçta forma giydi. Bu maçlarda ise 10 gol atma başarısı gösterdi.

147 gole katkısı var

Kariyerinde toplam 310 maça çıkan Josip Drmic, bu maçlarda 109 gol atarken 28 asist yapma başarısı elde etti. 31 yaşındaki oyuncu  17520 dakika sahalarda kaldı.

'DEPREM NEDENİYLE OYUNCU GELMEK İSTEMİYOR! 

Gaziantep FK Teknik Direktörü Erdal Güneş, bölgede yaşanan depremler nedeniyle transfer etmek istedikleri futbolcuların ailelerinin kente gelmek istemediğini söyledi.

Bölgedeki dezavantajlı durumlarından bahseden Güneş, oyuncuların diğer kulüplere kiralanması, giden oyuncuların süre almaması ve tek başına çalışmak durumunda kalmalarının takımı zorladığını belirtti.

Gaziantep FK Teknik Direktörü Erdal Güneş, bölgedeki depremler nedeniyle transfer etmek istedikleri futbolcuların ailelerinin kente gelmek istemediğini açıkladı. Güneş, takımın deprem sürecinden sonra yaşadığı zorlukları ve transfer sürecindeki yol haritasını anlattı. Bölgedeki diğer kulüplere göre transfer konusunda dezavantajlı olduklarını vurgulayan Güneş, yaşanan afet ve sonrasında gelişen süreçlerin takımı zorladığını belirtti.

Oyuncuların diğer kulüplere kiralanması, giden oyuncuların süre almaması ve tek başına çalışmak durumunda kalmaları gibi handikaplarla mücadele ettiklerini ifade etti. Ancak takımın her geçen gün hem fiziksel hem de oyun anlamında geliştiğinin altını çizen Güneş, bu haftayla birlikte çıkış yakalayacaklarına inandıklarını söyledi.

"OYUNCUYU BURAYA GETİRMEK KOLAY DEĞİL"

Güneş, takımın mücadele anlamında iyi olduğunu ancak oyun anlamında tam istedikleri şekilde performans gösteremediklerini söyledi. Yeni katılan oyuncuların takıma henüz adapte olamadığını ifade eden Güneş, "Transfer konusu şu an gündem değil. Biz 7 aydır bu süreci yönetiyoruz. Çalışmalara o günden sonra başladık. Maalesef yaşanan afetten sonra oyuncuyu buraya getirmek kolay değil." şeklinde konuştu.

"İNŞALLAH YENİ OYUNCULAR ARAMIZA KATILACAKTIR"

Eksiklerinin olduğunu ve transfer yapmak zorunda olduklarını dile getiren Güneş, "Başkanımız çok çaba gösteriyor, inşallah yeni oyuncular aramıza katılacaktır. Onların da gelişiyle bir süre sonra daha iyi sonuçlar alan bir takım ortaya çıkaracağımızı düşünüyorum" diye konuşmasını sürdürdü.