Saha çalışmalarına hız kesmeden devam eden Demir, haftanın ilk saatlerinde Gaziantep'in meşhur fıstıklarının piyasaya dağıtıldığı çarşıyı ziyaret ederek, toptan fıstık satan esnafla bir araya geldi.

İlk olarak Fıstıkçılar Sitesi çevresindeki esnafı ziyaret eden Demir, ardından fıstıkçılarla buluştu. Esnafın sorun ve sıkıntılarını dinleyen Demir, ilgiyle karşılandı.

Yaptığı ziyaretlerin ardından basına açıklamalarda bulunan Demir, vatandaşın bu seçimde de "Recep Tayyip Erdoğan" diyeceğini gördüklerini belirtti.

"Allah'ın izniyle HÜDA PAR olarak hiçbir zaman halkımızdan kopuk olmadık ve olmayacağız"

Başkan Tahmazoğlu: “İşte Millet İşte Lider” Başkan Tahmazoğlu: “İşte Millet İşte Lider”

Fıstıkçılar Sitesi'ne yaptıkları ziyaretlerde hemen her esnafla oturup koyu bir sohbet geliştirdiklerini belirten Demir, "Neredeyse her işyeri ve dükkânda oturduk. Güzel muhabbetler, diyaloglar geliştirdik. Genelde burada da hassasiyetler aynı. Herkes memleketin geleceğinden yana tavrını net bir şekilde ortaya koyuyor. Elbette bazı sitemler var. En büyük sitem de siyaset kurumunun seçimden seçime esnaf içerisine gelip sonra bir daha görünmemeleri. Siyasetçilerin, halkın sorunlarıyla daha yakın olması beklentisi var. Bunu şimdiye kadar görmediklerini ifade ediyor esnaflar. Biz HÜDA PAR olarak bugüne kadar hep sahada esnafın içinde olduk. Seçimden önce, seçim döneminde, seçimden sonra biz hep sahadayız. Siyaset kurumunun bu halktan kopukluğu toplum ile arasında olan mesafeden biz de mustarip ve şikayetçiyiz. Allah'ın izniyle HÜDA PAR olarak hiçbir zaman halkımızdan kopuk olmadık ve olmayacağız." dedi.

Esnafın genel olarak 14 Mayıs seçimlerinde Sayın Erdoğan'ı destekleyeceklerini belirttiklerini aktaran Demir, "Yine her yerde ekonomik sıkıntılar, hayat pahalılığı ve yüksek enflasyondan şikayetler oldu. Fakat bunların hepsi de esnafımızın tercihini memleketin geleceğinden yana kullanmasına engel olmuyor. Esnaf, sitemlerinde haklıdır ama herkes memleketini seviyor, herkes tercihini Sayın Erdoğan'dan yana kullanıyor. Çünkü bizim görebildiğimiz kadarıyla herkes Millet İttifakı'nın getireceği olumsuzluklardan, daha önceki CHP yönetiminden herkes muzdarip." ifadelerini kullandı.