14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde AK Parti listesinin 6'ıncı sırasından Gaziantep Milletvekili seçilen HÜDA PAR Genel Sekreteri Demir, seçim çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.

2 gün önce AK Parti Gaziantep milletvekilleri ile birlikte Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi'ndeki İl Seçim Kurulu'nda düzenlenen törenle mazbatasını alan Demir, seçim çalışmaları kapsamında HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer, Şahinbey İlçe Başkanı Mustafa Kaya, Şehitkamil İlçe Başkanı Ekrem Kaplan ve partili kalabalık bir heyetle birçok pasaj ve mağazanın yer aldığı Gaziler Caddesi esnafını ziyaret etti.

Milletvekili seçimlerinde verdikleri desteklerden dolayı esnafa teşekkür ziyaretinde bulunan Demir, esnaftan 28 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı 2’inci tur seçimlerinde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermelerini istedi.

Esnaf ziyaretinde birçok esnafın ve vatandaşın yakın ilgisi ile karşılaşan Demir, esnafa hayırlı, bol ve bereketli kazançlar diledi.

Her esnafla selamlaşan ve sohbet eden Demir, esnafın sorun, talep ve önerilerini de dinledi, çözüm önerilerinde bulundu.

Esnafın yönelttiği tüm soruları yanıtlayan Demir, sorun ve sıkıntıların giderilmesi, taleplerin de karşılık bulması adına çalışacaklarını ifade etti.

Yolda karşılaştığı ve alışveriş yapan vatandaşlarla da selamlaşarak sohbet eden Demir, çocuklarla özel olarak ilgilendi.

Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde verilen destekler dolayısıyla esnafa teşekkür edilen ziyarette konuşan Demir, her fırsatta, emeği ve alın teriyle çalışarak Gaziantep’e çok önemli değer katan esnafın yanında olmayı sürdüreceklerini söyledi.

“Esnafımıza Ve Vatandaşlarımıza Teşekkür Ettik”

Esnafın yoğun teveccüh ve yakın ilgisinden memnuniyet duyduklarını ifade eden Demir, “Gaziler Caddesi esnafımızı ziyaret ettik. Seçim sonrası esnafımıza teşekkür etmek istedik. 14 Mayıs seçimini geride bıraktık. 28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanlığı seçimi için tekrar sandığa gideceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızı seçtikten sonra bu seçimi inşallah selametle tamlayacağız. Bugün esnafımıza teşekkür etmek, hal ve hatırlarını sormak, onlarla hasbihal etmek, hayırlı ve bol kazançlar dilemek istedik. Seçimin ilk turunda vatandaşlık görevini yaparak memleketin huzuru ve barışı için oy verdikleri için esnafımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ettik. Türkiye genelinde seçim çok sakin ve huzurlu geçti. Bazı küçük olumsuzluklar dışında her hangi bir sorun yaşanmadı. Vatandaşlarımızın büyük çoğunluğu sandık başına gidip vatandaşlık görevini yaparak memleketin geleceğine dair iradelerini ortaya koydular. Bu anlamda bizde esnafımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ettik.” dedi.

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Destek İstedik”

28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı 2’inci tur seçimlerinde esnaftan ve halktan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermelerini istediklerini belirten Demir, “Piyasaları da iyi ve canlı gördük. Genelde esnafımızda bir memnuniyet vardı. Önümüzdeki turda da esnafımız ve vatandaşlarımızdan son bir kez daha sandık başına giderek oylarını kullanmalarını ve memleketin geleceğinin güvence altına alınması konusunda iradelerini ortaya koymalarını istirham ettik. Genelde esnafımız ve vatandaşlarımız seçime her türlü desteği vereceklerini, sandık başına giderek oylarını kullanacaklarını, memleketimizin geleceğinin güvence altına alınması, kardeşliğin bozulmaması, değerlerimizin korunması anlamında iradelerini ortaya koyacaklarını söylediler. Bu anlamda çalıştıklarını, bütün toplumun, akrabalarının, yakınlarının ve komşularının da sandık başına giderek Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bir kez daha seçilmesi için elinden geleni yaptıklarını ve yapacaklarını ifade ettiler. Bizi sevindiren bir manzara gördük. Bizde bu vesileyle esnafımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ettik.” ifadelerini kullandı.

“Seçimden Önce Olduğu Gibi Her Zaman Sahada Olacağız”

Seçimden önce olduğu gibi seçimden sonrada esnafın yanında olmayı sürdüreceklerini ifade eden Demir, şunları söyledi:

“Doğrusu hem vatandaşta hem esnafta bir şaşkınlık gördük. Genelde seçimden önce milletvekili adayları esnafı ve vatandaşları gezerler, destek isterler. Seçimden sonra ise kimse esnafa ve vatandaşlara uğramazlar. Fakat bizim esnafımızı ve vatandaşlarımızı seçimden sonra ziyaret etmemiz ve teşekkür ziyaretinde bulunmamamız esnafı ve vatandaşları hem sevindirdi hem de şaşırttı. Bu anlamda esnafımız ve vatandaşlarımız hem teşekkürlerini hem de memnuniyetlerini dile getirdiler.”