VİDEO HABER / Ankara'da bombalı saldırı girişimi! VİDEO HABER / Ankara'da bombalı saldırı girişimi!

Gaziantep’te hasta yakınları tarafından darp edilerek ağır yaralanan doktor taburcu edildi. Darp edilen doktorun Türkiye’de kalmayacağı, İsviçre’ye gideceği öğrenildi.

Haberi sosyal medya hesabından duyuran Celal Öcal isimli hekim, şu ifadeleri kullandı:

“Taze bilgi. Arkadaşım taburcu olmuş çok şükür ama İsviçre’ye gidiyor. Aslında gidecekmiş 10 Şubat’ta ama deprem olunca ertelemiş, yardım amaçlı doktor ihtiyacı çok olduğu için. Bu kadar güzel düşünen böyle güzel kalbi olan birini daha kaybettik. Çok şükür kendisi iyi ama ülke olarak başımız sağ olsun, 1 doktor daha azaldı.”

gaziantep-doktor1.jpg

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca olaya ilişkin açıklama yapmış, bir kişinin tutuklandığını belirtmişti. Koca, “Gaziantep’teki bir özel hastanede, hasta sebebiyle hemşirelere sözlü ve fiziki müdahale ile başlayan şiddet olayı, hasta yakını kalabalık bir grubun hastaneye gelmesiyle büyüdü. Bir hekim arkadaşımız durumu tehlike arz edecek düzeyde yaralandı, bir görevli darp edildi. Arkadaşlarımıza tüm sağlık çalışanları adına geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Olay sebebiyle 1 kişi tutuklanmıştır. Diğer saldırganlar hakkında adli süreç ve soruşturma devam ediyor. Adalet, sağlıkta şiddet olaylarına karşı yapılan düzenlemeler doğrultusunda gereken dersi verecek, buna inancımız tamdır. Bakanlığımızın Sağlıkta Şiddete Karşı Eylem Planı büyük bir ciddiyetle yakında uygulanmaya konacak. Sağlıkta şiddeti, yasa, tedbir ve toplumsal sağduyu ile yeneceğiz” demişti.