Türk caz müzisyeni 101 yaşındaki İlham Gencer, Bodrum'da tedavi gördüğü özel bir hastanede hayatını kaybetmişti.

RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu, oyuncu Merve Dizdar'ı hedef aldı: 'Tebrik edilesi bir yanı yok' RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu, oyuncu Merve Dizdar'ı hedef aldı: 'Tebrik edilesi bir yanı yok'

İlham Gencer'in ölüm haberini oğlu şarkıcı Bora Gencer, sosyal medya hesabından duyurmuştu.

Gencer, yaptığı paylaşımda, "Babam Türkiye'nin babası, benim canım varlığımın sebebi dünya iyisi insan adam gibi adam Bozkurt İlham Gencer'i kaybettik. Gereken bilgileri daha sonra vereceğim. Büyük üzüntü içerisindeyiz, çok uğraştık çok emek verdik. Keşke elimizden daha fazlası gelebilseydi" ifadelerini kullanmıştı.

Bora Gencer, "Sevgili arkadaşlarım; arayan, soran, düşünen, babamla anısı olan herkese sonsuz teşekkür ediyorum. MESAM (Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği) AKM'de (Atatürk Kültür Merkezi), tören düzenliyor. Sonrasında babamı defnedeceğiz. Herkesten Allah razı olsun" şeklinde konuşmuştu.

Bodrum Belediyesi Cenaze Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, cenazeyi özel hastaneden alarak morga kaldırdı. Cenaze, daha sonra Bodrum-Milas Havalimanı'na getirildi. Gencer'in naaşı ardından dün akşam 18.30 uçağıyla İstanbul'a gönderildi.

Ayrıca İlham Gencer'in bugün Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verileceği bildirildi.