Yüksek enflasyon nedeniyle birçok kişisel güzellik ve bakım ürünlerinde cep yakan fiyatlar görüyoruz. Öyle ki bir deodorant fiyatı 110 ila 175, bir şampuan fiyatı ise 100 ila 600 TL arasında değişiyor.

Türkiye'de faaliyet gösteren kişisel bakım ve kozmetik marketi zinciri Gratis, kadınlar arasında oldukça popüler ve rağbet gören ancak bir o kadar da pahalı olan bakım ürünlerinin tamamına 15. yıla özel indirim uyguladı. Sadece 31 Mayıs'ta uygulanan tek günlük kampanya kapsamında 250 TL ve üzeri alışverişlerde yüzde 75 indirim yapıldı.

Anne ve oğlunun öldürüldüğü olayın kan donduran detayları ortaya çıktı Anne ve oğlunun öldürüldüğü olayın kan donduran detayları ortaya çıktı

Ortalama fiyatları 150 ila bin TL arasında değişen ürünlerde toplam stok sayısı bilinmezken her yapılan 250 TL'lik alışverişe yüzde 75 indirim uygulandı. Bu nedenle sepet tutarlarının indirimli hali 62,50 TL'den başladı. Heyecanla beklenen indirim ise hiç ummadık anlara sahne oldu. Alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar yoğun talep nedeniyle web siteye giremedi. Site, ürün kategorilerini gösteremedi.

Kadınlar arasında günün konusu bu... Gratis savaşları... Saç baş birbirilerine girdiler... Ürün fırlattılar - Resim : 1

Web site ve mağazalarda ürünler hızla tükendi. Saat 09.00'da başlayan kampanya için izdiham oluştu. Vatandaşlar almak istedikleri ürünler için saç baş birbirlerine saldırıp, ürün fırlattılar. Mağazalar önünde metrelerce sıra oluştu.