İstanbul Bağdat Caddesi'nde "Memelere Özgürlük" pankartıyla yürüyen model Melisa Aydınalp'in 'Hayasızca hareketlerde bulunma' suçundan 1 yıla kadar hapsi istendi. 

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen Aydınalp, yurt dışı çıkış yasağı uygulanarak serbest bırakıldı.

Aktivist ve model Melisa Aydınalp, önceki gün Cihangir'de görüntülendi.

Icardi, Wanda Nara'nın çalışmasını istemiyor. Ama... Icardi, Wanda Nara'nın çalışmasını istemiyor. Ama...

'GEREKİRSE FEMEN'İ ÇAĞIRACAĞIM'

Yurttaşların şaşkın bakışları arasında yeni bir eylem gerçekleştiren Aydınalp, "Kadın vücudu tabu olmaktan çıkmalı. Kimse kıyafet seçiminden dolayı mahkemelerde yargılanmamalı. Kadın hakları ve özgürlükleri konusunda eylemler yapmaya devam edeceğim. Gerekirse FEMEN'İ de çağırmayı düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

VİDEO HABER / Melisa Aydınalp namı diğer 'caddede yürüyen çıplak kız' yine gündem oldu. VİDEO HABER / Melisa Aydınalp namı diğer 'caddede yürüyen çıplak kız' yine gündem oldu.

'KIYAFET BİÇİMİMDEN UTANMIYORUM'

Sözlerini sürdüren ünlü aktivist ve model, "Bugün burada bulunma amacım kadıkların kıyafet ve haklarında özgür olabilmesi. Kendi hayatımda bu minvalde giyinen bir insanım. Kıyafet biçimimden utanmıyorum. Ahlâksız değilim" dedi.

MELİSA AYDINALP KİMDİR?

2000 doğumlu olan Melisa Aydınalp, liseyi Ortadoğu Koleji Fen Lisesinde tamamladı. 2019 yılında Best Model of Turkey yarışmasına katılan Aydınalp, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'de eğitim görüyor. 

Modellik kariyeri ve tarzıyla tanınan Melisa Aydınalp, özel yaşamı ve yaşam biçimiyle de gündemde yer alıyor.

Haber Kaynağı : 12punto