REFORM HABER - Genel Merkezi'nin 2024 Yerel Seçimlerine yönelik gerçekleştirdiği 'Diyar Diyar Anadolu' Temalı İstişare Toplantıları'ndan birine bugün Gaziantep ev sahipliği yapacak.

Milliyetçi Hareket Partisi ‘2024'e doğru, diyar diyar Anadolu’ temalı Genişletilmiş bölge istişare toplantısını 5 Kasım tarihinde Şehitkamil Kongre Merkezi (Olay TV yanı) Gaziantep’te düzenleyecek. Toplantı saat 12.00'de başladı.

0fd50fb2-7295-4f9a-9e1c-be41ee371a67

MHP Gaziantep İl Başkanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen bölge toplantısına, MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz, Hatay Milletvekili Lütfü Kaşıkçı, Kilis Milletvekili Mustafa Demir ve MYK üyesi Ali Fuat Kardaş'ın katılımı ve Mardin, Şanlıurfa, Adıyaman, Osmaniye, Hatay,  Kilis il ve ilçe Teşkilatları, Belediye başkanları, il genel ve belediye meclis üyeleri ile parti yöneticileri katıldı.

MYK Üyesi ve TBMM İdare Amiri Sermet Atay acil gelişen sağlık sorunu nedeniyle toplantıya katılamadı.

MHP Genişletilmiş Bölge İstişare Toplantısında, hem genel seçimlerin değerlendirmesi yapıldı,hem de yaklaşan yerel seçimler öncesinde görüş alışverişinde bulunuldu.

MHP Gaziantep İl Başkanı Mustafa Bozgeyik, konuyla ilgili olararak bölge illerinin parti yöneticilerini Gaziantep’te ağırlayamaktan mutluluk duyduklarını söyledi. 

562588e9-6028-4b80-9863-9791bb52fa10

Asrın felaketi masaya yatırılıyor Asrın felaketi masaya yatırılıyor

-MHP GENEL BAŞKAN YARDIMICISI YAŞAR YILDIRIM-

 MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, CHP'de genel başkanın değiştiğini ancak siyasetlerinde bir değişiklik olmadığını söyledi.

Yıldırım, Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi'nde "2024'e Doğru Diyar Diyar Anadolu" temasıyla düzenlenen "Genişletilmiş Bölge İstişare Toplantısı"nda kentte olmaktan memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

AK Parti ile MHP'nin yerel seçimler için bir araya geldiğini, genel prensipleri ve kriterleri konuştuklarını, sonucun da en kısa zamanda kamuoyuyla paylaşılacağını belirten Yıldırım, "Diğer tarafta da zillet ittifakı var. Seçimden beri bu ittifakın mensuplarında birbirleriyle ilgili karalamalar, sövmeler, aşağılayıcı cümleler kullanmalar gelenek haline geldi." dedi.

Yıldırım, İYİ Partinin misyonunun CHP'yi genelde ve yerelde iktidar yapmak olduğunu savunarak, "(Meral Akşener) Hanımefendi, 'Ayrı seçime gireceğiz.' diyor. Buradaki yerel yöneticilerimiz, belediye başkanlarımız sakın inanmayın, hanımefendinin görevi ne kadar fazla CHP'li milletvekili çıkarabilmektir, CHP'nin belediyelerini çoğaltmaktır, görevi budur." diye konuştu.

CHP'yi de eleştiren Yıldırım, şöyle konuştu:

"CHP'de bir genel başkan değişikliği oldu, bir zihniyet değişikliği olmadı. Şahıslar değişti yani aynı zihniyete, aynı kanaate, aynı değer yargılarına sahip iki insan arasında değişiklik söz konusu oldu. İlk ağızlarından çıkan Demirtaş'tır, Kavala'dır. Bunların ekonomiyle, memleketle, dünyayla, insanlıkla çok fazla bir işi yok. Bunların varı yoğu HDP'nin, PKK'nın hamiliği. Bugüne kadar bunu yaptılar, bundan sonra da siyasetlerinde değişik bir şey olmayacaktır."

eae25571-b037-4b59-8768-a1e3a1da49a5

Yıldırım, yerel seçimlerdeki hedeflerinin mevcutların yanında MHP'li belediye başkanlarının sayısını yüzde 50 arttırmak ve Cumhur İttifakı'nın CHP'nin elindeki büyükşehirleri kazanması olduğunu söyledi.

Toplantıya Gaziantep'in yanı sıra Hatay, Osmaniye, Şanlıurfa, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman ve Mardin'den milletvekilleri, il başkanları ve partililer katıldı.

Kaynak: