İzmir'de bulunan Zübeyde Hanım Nikah Sarayı'nda yaşanan bir olay gündem oldu. Nikah töreninde nikah öncesi salondaki dua edilmek istendi. Nikah masasındaki iki kişiden biri, "Nikah töreni başlamadan evvel hocamız kısa bir duada bulunacak" dedi.

n1

"BURASI RESMİ DAİRE"

Bunun üzerine hoca, dua okumaya başladı. O sırada nikah memuru nikah masasının olduğu alana gelerek "Beyefendi, bir saniye. Burası resmi daire. Burada buna izin vermiyoruz lütfen. Burası resmi daire, evde yapabilirsiniz. Beyefendi burada resmi nikah kıyıyoruz biz. Lütfen, evinizde yaparsınız" dedi.

Kuduz alarmı! Gaziantep'te iki mahallede kuduz karantinası! Kuduz alarmı! Gaziantep'te iki mahallede kuduz karantinası!

n3

Ardından nikah memuru, masada duran mikrofonu aldı ve uzaklaştı. Dua okuyan kişi ise duaya mikrofonsuz şekilde devam etti.

n4

O anlar, salondaki kişiler tarafından kameraya kaydedildi.

n5

AK PARTİLİ DAĞ'DAN TEPKİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir'de yaşanan olaya tepki göstererek, "'Resmi dairede dua olmaz' diyenler seçim sürecinde 'İşimiz gücümüz Türkiye' diyerek vatandaşlardan oy istemişti. Keşke bu toprakların değerlerini öğrenerek yola çıksaydınız. Zira bu memleketin her bir karışında insanımız özgürce dualarını edebilir!" ifadelerini kullandı.