Depremden en çok etkilenen kesimin başında gelen çocuklar için sosyal destek çalışmalarına ağırlık veren Nizip Belediyesi düzenledikleri etkinlikle çocukların deprem travmalarını atlatmalarına yardımcı oluyor. 

Daha önce ilçede Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtları, sosyal tesisler ile semt pazarları ve ilçe stadyumunda çadırlarda kalan çocuklara Nasreddin Hoca karakteriyle ulaşan Belediye ekipleri, aynı şekilde şehrin dört bir tarafındaki çocukları da ziyaret ederek onlar için hazırladıkları kek ve meyve suyu ikramında bulunuyorlar.

Yıkılmadım, ayaktayım ! Gaziantep'te bir garip yıkım hikayesi... Yıkılmadım, ayaktayım ! Gaziantep'te bir garip yıkım hikayesi...

Nasrettin Hoca ile birlikte çeşitli oyunlar oynayarak keyifli ve eğlenceli bir şekilde vakitlerini geçiren çocuklar Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı’ya teşekkür ettiler. 

Belediye Başkanı Mehmet Sarı ise, ‘’Nasrettin Hoca kostümüyle arkadaşlarımız ilçemiz sokaklarında deprem felaketinden en çok etkilenen çocuklarımızla ile birlikte. Evlatlarımızın sevinçli halleri bizleri de mutlu ediyor Son çocuk gülene kadar devam’’ şeklinde paylaşım yaparak Nizip Belediyesi’nin her alanda vatandaşının yanında olduğunu söyledi.