Abdülhamit Gül, Gaziantep - Nizip Kara Yolunda İncelemelerde Bulundu Abdülhamit Gül, Gaziantep - Nizip Kara Yolunda İncelemelerde Bulundu

Rekabet Kurumu'nun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Türkiye'de  faaliyet gösteren refrakter malzemeleri üreticilerinin fiyatları birlikte artırarak rekabetle ilgili kanunu ihlal ettikleri iddiasına yönelik yürütülen ön araştırma karara bağlandı.

Kurul, aralarında Gaziantep, Adana ve Antalya faaliyet gösteren ERY Motors-Eray Ersan, Özgen Gallery ve Canatar Auto için rekabete ilişkin kanunu ihlal etikleri gerekçesiyle soruşturma açılmasına karar verdi.


Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri müzakere eden Kurul, Asmaş Ağır Sanayi Malzemeleri İmal ve Tic. A.Ş., Daussan Refrakter A.Ş., Haznedar Durer Refrakter Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kümaş Manyezit Sanayi A.Ş., Piromet Pirometalurji Malzeme Refrakter Mak. San. ve Tic. A.Ş. ile Remsan Refrakter Malzeme San. ve Tic. A.Ş. hakkında soruşturma açtı.
Ayrıca, yeniden satış fiyatı tespitinde bulunarak ilgili kanunu ihlal ettikleri gerekçesiyle Piyano Kozmetik Kimya Tekstil Yayıncılık Reklamcılık Org. San. ve Tic. Ltd. Şti, RRH Küçük Elektrikli Aletler Ltd. Şti, Wahl Elektrikli Aletler Tic. Ltd. Şti, 2B İnş. Müh. Taah. Tur. Gıda Teks. San. Tic. Ltd. Şti ve Mehmet Salih Ay-Veysel Elektronik'e yönelik soruşturma başlatıldı.