GSO Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (UR-GE) Gaziantep Gıda Kümesi, dünyanın en büyük gıda fuarlarından biri olan ve bu sene Toronto’da gerçekleşen SIAL Kanada Fuarı’na çıkarma yaptı.

Dünyada gıda sektöründe faaliyet gösteren gıda üreticileri, distribütörler, ithalatçılar, toptancılar ve perakendeciler ile kurumsal ve ticari catering temsilcilerinin katılım sağladığı, sektörün küresel iş platformu haline gelen fuarda heyet, küme tanıtım standı ile ürünlerini tanıtma, iş görüşmeleri gerçekleştirme ve fuarı ziyaret ederek güncel gelişmeleri yakından yerinde görme fırsatı yakaladı.

Gaziantep’in ihracatında lokomotif sektörlerden biri olan gıda sektörünün milli katılımlı tanıtımının yapıldığı standı fuarın açılışı ile birlikte Kanada Başkonsolosu Sinem Mingan, Kanada Ticaret Ataşesi Ahmet Necati Karışman ve İstanbul Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Mehmet Develioğlu ziyaret etti.

TAG Otoyolu’nda 6 aracın karıştığı kazada ortalık savaş alanına döndü: 5 ölü, 17 yaralı TAG Otoyolu’nda 6 aracın karıştığı kazada ortalık savaş alanına döndü: 5 ölü, 17 yaralı

GSO Gaziantep Gıda Kümesi üyesi 10 firmanın katılımı ile gerçekleştirilen sektörel ticaret heyetine küme üyesi ve Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ali Can Koçak ve Genel Sekreter Yardımcısı M. Sermest Çapan eşlik etti.

Gaziantep Gıda Kümesi, GSO tarafından Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi kapsamında Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle yürütülüyor.

Proje kapsamında firmalar, GSO tarafından organize edilen eğitimler, danışmanlık faaliyetleri, yurt dışı pazarlama faaliyetleri, sektörel ticaret heyetleri ve ülkemize getirilecek alım heyetleri organizasyonlarından faydalanmaya hak kazanıyor. GSO'nun proje kapsamında gerçekleştirdiği bu faaliyetlerin maliyetinin yüzde 75'i Ticaret Bakanlığı tarafından destekleniyor.