Amerika'nın kültür ikonlarından biri olan The Simpsons dizisi, 1989 yılından bu yana ekranlarda yer aldığından beri gündem yaratmaya devam ediyor. Dizi, genellikle geleceğe dair tahminleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. 35 sezon boyunca izleyicilerle buluşan The Simpsons, geçmişte yaşanan çeşitli olayları çok önceden ekranlara taşımasıyla ünlü.

simpsonssun-olaymedya.webp

Yıllarca önce yayınlanan bölümlerde işlenen konuların, günümüz olaylarıyla örtüşmesi, diziye olan ilgiyi daha da artırıyor. The Simpsons, öngörüleriyle adeta zamana meydan okuyor ve izleyiciler arasında popüler bir konuşma konusu oluşturuyor.

3 yaşındaki kız uçurtmaya takılıp gökyüzüne uçtu! 3 yaşındaki kız uçurtmaya takılıp gökyüzüne uçtu!

simpsons3.jpg

Dizide dile getirilen pek çok kehanet arasında bazıları özellikle izleyicileri şaşırtmayı başarıyor. Dizinin son tahmini, 2024 yılı ile ilgili ve önceki prediksiyonlar kadar çarpıcı. Önceki bölümlerde, Donald Trump'ın Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olması, Covid-19 pandemisi, Jeffrey Epstein skandalı, Disney ile 21st Century Fox'un birleşmesi gibi olayların yanı sıra birçok teknolojik ve uluslararası gelişme, The Simpsons tarafından çok önceden işlenmişti.

simpsons2.jpeg


Bu kez gündeme gelen ve kaçınılmaz bir son olarak değerlendirilen kehanet, Ebola virüsünün yayılmasına ve dizide benzer bir tahmine işaret ediyor. Ancak, dizinin en son kehaneti insanların 2024 yılında aşırı sıcaklar nedeniyle evlere kapandığını gösteriyor. Halktv'nin raporuna göre, bir diğer kehanette ise yakın gelecekte dünya çapında bir enflasyon krizi yaşanacak ve bu esnada iki süper güç ABD ile Çin arasında nükleer bir savaşa yol açacak. The Simpsons'ın geçmiş tahminleri incelendiğinde, bu yeni iddialar da yakın bir gelecekte gerçeğe dönüşebilir mi merak konusu oluyor.

simpsonsun3-olaymedya.jpg


The Simpsons dizisi, tahminleriyle bilimkurgu senaryolarını aratmayarak, dünya gündemini etkileyen konuları ekranlara taşımakta ve izleyicileri şaşkına çevirmekte devam ediyor. Her yeni bölümünde merakla beklenen tahmin ve öngörülerle, popüler kültürün yanı sıra politik ve sosyal olaylara da ışık tutan dizi, bu özelliğiyle televizyon tarihinin en dikkat çeken yapımları arasındaki yerini koruyor.