İtalyan çalıştırıcı Roberto Mancini, Suudi Arabistan Milli Takımı’nın teknik direktörü oldu.

Filenin Sultanları, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'nı Garantiledi Filenin Sultanları, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'nı Garantiledi

İtalya Milli Takımı'ndaki görevinden sürpriz bir şekilde istifa eden Roberto Mancini, Suudi Arabistan Milli Takımı'nın yeni teknik direktörü oldu.

Anlaşma, Suudi Arabistan Milli Takımı'nın sosyal medya hesabından yayınlanan özel video ile duyuruldu.

50 milyon euro kazanacak

İtalyan teknik adamın sözleşme detaylarıyla ilgili resmi bir açıklama yapılmazken İtalyan basınından flaş bir iddia geldi.

Corriera dello Sport'un haberine göre Suudi Arabistan'la 2.5 yıllık sözleşme imzalayan 58 yaşındaki hoca bonuslarla birlikte 50 milyon euro kazanacak.

Galatasaray'ı çalıştırmıştı

Bir dönem Galatasaray'ı da çalıştıran Roberto Mancini, teknik adamlık kariyeri boyunca Fiorentina, Lazio, Milan, Manchester City, Inter ve Zenit Saint Petersburg'ta da görev yapmıştı.

Suudi Arabistan Milli Futbol Takımı, teknik direktörlük görevine Roberto Mancini'nin getirildiğini açıkladı.

Son olarak İtalya Milli Takımı’nın başında olan İtalyan çalıştırıcı Roberto Mancini’nin adresi de Suudi Arabistan oldu. Suudi Arabistan Futbol Federasyonu’nun sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, takımın başına Mancini’nin getirildiği ifade edildi. İtalyan teknik adamın, 3 yıllık sözleşme imzaladığı ifade edildi.

58 yaşındaki teknik direktör, İtalya Milli Takımı dışında Fiorentina, Lazio, Inter, Manchester City, Galatasaray ve Zenit’i çalıştırdı. Roberto Mancini, İtalya ile Avrupa şampiyonluğu da yaşadı.