Gaziantep 6 Şubat’ta Asrın Felaketi’ni yaşamıştı. 4 bin civarında vatandaşın hayatını kaybettiği kentte, 14 binden fazla sayıda konut ise ağır hasar almıştı. Ağır hasarlı binaların yıkımı devam ederken, bir yandan ise Yerel Seçimleri fırsat bilen bazı kimseler ilçe genelinde kaçak yapılaşma için çalışma başlattı. Şahinbey ilçesinde yoğun şekilde görülen kaçak yapılaşma ile ilgili sorunları Gazete 27’de gündeme taşımıştık.

5 metrekare dükkanında 65 yıldır teknolojiye direniyor 5 metrekare dükkanında 65 yıldır teknolojiye direniyor

KAÇAK YAPIDA YIKIM BAŞLADI

Haberimizin ardından Şahinbey Belediyesi harekete geçti. Fidanlık Mahallesi’nde inşa edilen kaçak yapıyı mühürleyen ekipler, söz konusu yapının yıkımını gerçekleştirdi.

Yıkım çalışmalarını sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, kaçak yapılaşmaya geçit verilmeyeceğini anlattı.

BİZİMLE İRTİBATA GEÇİN

Tahmazoğlu, ‘’Geçit yok! Mahkeme süreci tamamlanan kaçak yapıların yıkımını gerçekleştiriyoruz. Daha düzenli bir şehirde daha güvenli bir hayat için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Çevrenizde bu tür yapılar var ise bizimle irtibata geçebilirsiniz’’ ifadelerini kullandı.