Yaz sezonunda özellikle yıldız oyuncu transferi konusunda sıkıntı yaşayan ve eleştirilere maruz kalan bordo-mavililer, transfer döneminin bitmesine sayılı günler kala Pepe, Onuachu, Mendy, Berat Özdemir gibi isimleri kadrosuna kattı.

Trabzonspor'da kadroya ilk katılan oyuncu 27 Haziran'da Yunan futbolcu Dimitrios Kourbelis oldu.

Trabzonspor transferde hızını artırdı

9 Yabancı Futbolcu Transfer Edildi

Trabzonspo, kadrosuna bu sezon için 9 yabancı futbolcuyu dahil etti.

Kaan Kara, Gaziantep İçin Kulaç Atacak Kaan Kara, Gaziantep İçin Kulaç Atacak

Bordo-mavililer; Nicolas Pepe, Batista Mendy, Taxiarchis Fountas, Tonio Teklic, Filip Benkovic, Mislav Orsic, Joaquin Fernandez, Dimitrios Kourbelis ve Paul Onuachu ile anlaştı.

Türk statüsünde oynayan Rayyan Baniya, yerli oyuncular Berat Özdemir, Mehmet Can Aydın, Göktan Gürpüz, Onuralp Çevikkan da kadroya katılan diğer isimler oldu.

Trabzonspor transferde hızını artırdı

En Yüksek Bonservis Ücreti Mendy'e

İlk etapta kadrosuna Kourbelis, Fernandez gibi oyuncuları bonservis bedeli ödemeden katan Trabzonspor, lig başladıktan sonra kesenin ağzını açtı.

Bordo-mavili kulüp, 4+1 yıllık sözleşme imzaladığı Batista Mendy için 4,4 milyon euro karşılığında Fransız Kulübü Angers ile anlaşmaya vardı. Karadeniz ekibi, 23 yaşındaki defansif orta saha oyuncusunu kadroya dahil ederek bu sezon en yüksek bedelli oyuncu transferini gerçekleştirdi.

Karadeniz ekibi, Nicolas Pepe ile 1 yıllık sözleşme imzalarken oyuncuya 1 milyon 750 bin euro garanti ücret, 1 milyon 600 bin euro da imza parası olmak üzere 3 milyon 350 bin euro ödeme yapacak.

Trabzonspor transferde hızını artırdı

Rayyan Baniya için Fatih Karagümrük'e 2 milyon 50 bin euro, Teklic için NK Varazdin'e 1 milyon euro ödeme yapacak Trabzonspor, Fountas'ı ise bedelsiz olarak kadroya kattı.

Bordo-mavili kulüp, kiraladığı Benkovic için Udinesse Kulübüne 500 bin euro ödeyecek.

Karadeniz ekibi, eski oyuncusu Berat Özdemir için Al İttifak Kulübüne bedel ödemezken, oyuncuya 33 milyon lira verilecek.

Trabzonspor transferde hızını artırdı

Geleceğe Yönelik Transferler

Trabzonspor, yıldız oyuncuların yanı sıra genç futbolcuları da transfer ederek geleceğe dönük yatırımlar yaptı.

Kulüp, 17 yaşındaki kaleci Onuralp Çevikkan için Altınordu Kulübü ile 700 bin euro karşılığında anlaşma sağlarken, Borussia Dortmund'dan 20 yaşındaki Göktan Gürpüz için bedel ödemeyecek.

Schalke'den transfer edilen 21 yaşındaki Mehmet Can Aydın ile satın alma opsiyonlu sözleşme imzalayan Trabzonspor, Alman kulübüne kiralama bedeli olarak 350 bin euro verecek.

Trabzonspor transferde hızını artırdı

Fernandez ve Orsic Şansızlığı

Trabzonspor, sezon kampı öncesi kadrosuna kattığı stoper oyuncusu Mislav Orsic ve Joaquin Fernandez konusunda büyük şanssızlık yaşadı.

Slovenya kampında sakatlanarak çapraz bağ ameliyatı olan Orsic, uzun süre sahalardan uzak kalacak.

İngiltere'nin Southampton Kulübünden 2,4 milyon euro bonservis bedeliyle transfer edilen Hırvat oyuncunun, ocak ayından sonra saha çalışmalarına katılması bekleniyor.

Trabzonspor transferde hızını artırdı

Slovenya kampında Hajduk Split ile oynanan ilk maçta dizini direğe çarparak sakatlanan İspanyol stoper oyuncusu Fernandez ise ilk 4 haftada forma giyemezken saha çalışmalarına yeni başladı.