İki lider, Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını kaybedişinin 85. yıl dönümünde Anıtkabir’de devlet erkanının katılımı ile düzenlenen törende bir araya geldi.

Bahçeli: “Ateşkesi bugün sabah saatlerinde sonlandıran İsrail, acımasız ve ahlaksız saldırılarına tekrar başlamıştır” Bahçeli: “Ateşkesi bugün sabah saatlerinde sonlandıran İsrail, acımasız ve ahlaksız saldırılarına tekrar başlamıştır”

AKŞENER BAHÇELİ İLE BİRLİKTE YÜRÜDÜ

screenshot-2-62wa (1)

Bir zamanlar aynı partide dava arkadaşlığı yapan Bahçeli ve Akşener Aslanlı yolu geçtikten sonra Anıtkabir'e birlikte yürüdü.

AĞZINI KAPATARAK KONUŞTU

Ata'nın huzurundan çıkan Bahçeli ve Akşener merdivenleri de yan yana indi. Bu esnada Akşener'in eliyle ağzını kapatarak Bahçeli'ye bir şeyler söylediği görüldü. 

İkilinin ne konuştuğu bilinmezken tebessüm ettikleri anlar da kameralara yansıdı. O anlar Sözcü TV'nin görüntülerine yansıdı.

'EVİNE DÖN' ÇAĞRISI

Öte yandan Akşener ve Bahçeli 29 Ekim'de de yana gelmişti. Bahçeli genel seçimler öncesi Akşener'e sık sık 'evine dön' çağrısı yapmış, Akşener bu çağrılara olumsuz dönmüştü. 

Millet İttifakı ile hareket eden Akşener seçimlerden sonra ittifak ortağı Kemal Kılıçdaroğlu'na zehir zemberek sözlerle seslenerek ittifaktan ayrıldığını açıklamıştı.

Ayrıca Anıtkabir'deki törende birlikte fotoğraf veren liderler arasında CHP'nin yeni başkanı Özgür Özel ve Cumhurbaşkanı Erdoğan da yer aldı.

aa-20231110-32780886-32780881-buyuk-bvxi

Konuşmanın ardından Akşener ve İyi Partili kurmaylar Bahçeli’nin elini sıktı. 

İkili 100.yıla denk gelen geçtiğimiz Cumhuriyet Bayramı’nda da Anıtkabir’de yan yana yürümüştü.

2016’da MHP’den ihraç edilen Meral Akşener, 2017 yılında İyi Parti’yi kurmuştu.