Bir çok suçtan araması bulunan 27. dönem HDP Milletvekili Hüda Kaya İstanbul Havalimanı’ndan Hamburg’a gitmek için geldiği İstanbul Havalimanı’nda yakalandı. Adliyeye sevk edilen şahıs tutuklandı. Yakalanma anları kameralara yansıdı.

8q4LslKLm06QRAuyn3hIzQ

İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstanbul Havalimanı Şube Müdürlüğünce yürütülen çalışmalarda; 06.07.2023 tarihinde İstanbul Havalimanı VIP Pasaport kontrol noktasında yapılan işlemler sırasında İstanbul-Hamburg uçuşu ile Türkiye’den çıkış yapmak üzere pasaport kontrol noktasına gelen Hüda Kaya isimli yolcu kontrollerden geçti.

Kaya’nın yapılan kontrollerinde, devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma, var olan veya var sayılan suç örgütlerinin oluşturdukları korkutucu güçten yararlanılarak yol kesmek suretiyle terör örgütüne yarar sağlama, Cebir tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme suçlarından aranması olduğu tespit edildi. Hüda Kaya yakalanarak gözaltına alındı.

Nez Demir, Eski Eniştesiyle Dilan Polat'ın Kayınpederi Sezgin Polat'ın Kavga Ettiği O Anları Paylaştı!/VİDEO Nez Demir, Eski Eniştesiyle Dilan Polat'ın Kayınpederi Sezgin Polat'ın Kavga Ettiği O Anları Paylaştı!/VİDEO

27. Dönem HDP Milletvekili Hüda Kaya olduğu öğrenilen şahıs emniyette işlemleri biten şahıs sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Eski HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, 6-8 Ekim 2014’te düzenlenen terör eylemlerine ilişkin yürütülen soruşturma çerçevesinde tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Eski HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, Kobani bahanesiyle 6-8 Ekim 2014’te düzenlenen eylemlere ilişkin yürüttüğü soruşturmada, hakkında çıkarılan "yakalama emri” kapsamında İstanbul havalimanında gözaltına alındı.

Sağlık kontrolünün ardından adliyeye getirilen Kaya, sevk edildiği nöbetçi sulh ceza hakimliğince, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden yapılan sorgunun ardından “devletin birliğini ve ülke bütünlüğü bozma” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: