Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım ve Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın tüm Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanındaki Türklerin bayramı olduğunu söyleyerek geçmişte yaşananların, çekilen zorlukların ve destansı zaferlerin asla unutulmayacağını belirtti.

Gaziantep'te Günün Defin Listesi - 4 Ekim 2023 Çarşamba Gaziantep'te Günün Defin Listesi - 4 Ekim 2023 Çarşamba

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın da en önemli milli bayramlarımızdan biri olduğunu belirten GTO Başkanları açıklamalarına şöyle devam etti:

“Tarihin her noktasında olduğu gibi 101 yıl önce de necip milletimiz Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bu cennet vatan topraklarını tüm zorluklara rağmen kanının son damlasına kadar savunarak, düşman postallarından ebediyen temizlemiştir. İşte böylesine önemli bir tarihtir 30 Ağustos… Emsalsiz bir direnişle çekilen çilelerin, yaşanan zulümlerin sona erdirildiği, şanlı zaferlerle bağımsızlık destanının yazıldığı tarihtir 30 Ağustos…

Unutulmamalıdır ki istisnasız her birimizin, her bir Türk’ün bu millete, bu vatana borcu vardır. Bu borcun ödenmesinin tek yolu da necip Türk milletine hizmet etmek, daha güçlü daha refah bir Türkiye için aşk ile azim ile çalışmaktır. Hiçbir zaman ne geçmişimizi ne de yaşadığımız zorlu günleri ve o zorlu günlerin ardından gelen destansı zaferleri asla unutmamalıyız. Unutmayarak aydınlık ve daha müreffeh geleceğe o bilinçle yürüyeceğiz. Bir daha o zorlu günler gelmesin diye alnımızın teriyle üretecek, geliştirecek, refah seviyemizi artırmak ve daha güçlü bir Türkiye olmak için var gücümüzle çalışacağız, çalışmak da zorundayız.

Bu vesileyle, İstiklal Savaşı’mızın, bağımsızlık mücadelemizin büyük lideri Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, destansı mücadelelerde canlarını feda eden bütün kahramanlarımızı, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı kutluyoruz.”