Gaziantep'te devrilen motosikletteki kardeşlerden biri öldü, diğeri yaralandı Gaziantep'te devrilen motosikletteki kardeşlerden biri öldü, diğeri yaralandı

Ankara’nın Etimesgut ilçesinde bulunan bir apartmanın önünde atıl halde bulunan kanepenin içerisinde kafaları ve patileri kesilerek öldürülmüş 6 kedi yavrusu bulundu. Çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye polis ekipleri sevk edildi. Polis, çevrede inceleme yaptı. 3 aylık olduğu tespit edilen kedilerden de örnek alındı. Kediler, daha sonra alınarak gömülmek üzere götürüldü.

“BUNU YAPANA İNSAN DENEMEZ”

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu 2’nci Başkanı Haydar Özkan, 6 yavru kedinin canice katledildiğini belirterek, “Patileri, boyunları kesilmiş. Bunu yapan bir insan olamaz. Şayet bunu bir insan yaptıysa, buna da asla insan denemez. Bu olayla alakalı suç duyurusunda bulunduk. Ankara Emniyetimiz Hayvan Durum İzleme birimimiz incelemelere devam ediyor. Olay neticelenene kadar da takipçisi olacağız. Bu tür vahşetlerin artmasının nedeni, ülkemizde hayvanlar üzerinden kaos çıkartmak isteyen terör örgütü güdümünde hareket eden trol hesaplar ve onlara destek verenlerdir. Biz yüce Türk adaletinden, yargı mensuplarımızdan hayvana şiddete, vahşete, tecavüze yatarı olan hapis cezası vermelerini istiyoruz” dedi

Site Kapak R E V İ Z E 12

ERDAL BEŞİKÇİOĞLU’NDAN AÇIKLAMA

Etimesgut Belediye Başkanı Erdal Beşikçioğlu, Etimesgut ilçesinde 6 yavru kedinin öldürmesiyle ilgili, "Bu olayın takipçisi olacağız” dedi.

Ankara’nın Etimesgut ilçesinde atıl halde bulunan bir kanepenin içinde kafaları ve patileri koparılmış 6 yavru kedi ölüsü bulundu.

Olayın üzerine Etimesgut Belediye Başkanı Erdal Beşikçioğlu sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Başkan Beşikçioğlu olayın takipçisi olacaklarını belirterek, “İstasyon Mahallesi Villa Parselleri 2360 sokaktaki bir apartman bahçesinde meydana gelen olayı derin bir üzüntü ile öğrendim. Etimesgut Belediyesi olarak, bu tür insanlık dışı eylemlerin tekrarlanmaması için gerekli adımları atmaya kararlıyız. Her bir canlımızın haklarını korumak bizim önceliğimizdir. Bu tür insan vicdanına aykırı davranışlara karşı sıfır tolerans politikası izleyeceğimizi ve bir sokak evcilimizin canlarını korumak için gerekli adımları atacağımızı taahhüt ediyoruz. Bu olayın takipçisi olacağımı bilmenizi isterim. İlçemizin huzur ve güvenliği için çaba sarf etmeye devam edecek, sokak evcillerimizin güvenliği ve refahı için elimizden geleni yapacağız” ifadelerine yer verdi.

G Kf Jlj F X I A A Xu Hj