At üstünde çıplak, utangaç bir kadın...Bu güzel kadının adı Lady GODİVA. 

Resim güzel olmasına güzel Hatta Godiva çikolatalarını düşünürsek tatlı’da ama gerçek hikaye bambaşka .

Hikayeye göre: 

994af1e8-b863-42ef-9ab0-f538c0eb3a0f


"Lady Godiva, hem sadakatin, hem başkaldırının, hem tutkunun, hem şefkatin hikayesidir. Halk 11. yüzyıl'da İngiltere Coventry'de uygulanan ağır vergilerden isyan halindedir. Vergileri arttıran Lord Leofric'in eşi Lady Godiva halktan yana tutum alır. Eşini vergileri indirmesi yönünde ikna etmeye çalışır. Lady'nin ısrarından rahatsız olan Lord Leofric, eşine asla kabul edemeyeceğini düşündüğü bir teklif yapar.

Lady Godiva'nın at sırtında, sadece saçlarına sarınarak, Coventry sokaklarını boydan boya geçmesi koşuluyla vergi yükünü azaltacaktır. Lady Godiva'nın buna cesaret edemeyeceğine inanan Lord eşinin baskılarını bu şekilde kıracağını düşünür. O an geldiğinde, Lady Godiva atının üzerinde vakur ve kendinden emin olarak geçişini yapar.

8cc3470a-b825-4966-a7e1-c09656913a64

Bu durumu öğrenen halk, dükkanlarını kapatır evlerine girer. Lady'nin onuruna kimse sokağa adımını atmaz, hiçbir pencerenin perdesi aralanmaz. Lady'nin bu cesur davranışı karşısında, ona duydukları derin saygıyı gözlerini kapatarak gösterirler. Lord Leofric eşine verdiği sözü tutar, vergileri, indirir. Bu olaydan sonra Lady Godiva'nın cesareti, kararlılığı, saflığı, tutkusu ve güzelliği pek çok sanatçıya ilham kaynağı olur."

Tarih

Halkı için bunu yapan kadını mı, yoksa halkına zülüm eden bir Lord ‘umu yazıyor taktir sizin.

Ve kadının güçü dünyada herşeyin üstündedir,

yeterki  KADIN İSTESİN.