ŞÜKRÜ KARAMAN

Tüm Makaleleri

ŞÜKRÜ KARAMAN

Emekliye can suyu Şükrü KARAMAN yazdı.

Emekli, dul ve yetim, yakıcı hayat pahalılığında kendilerine bir ölçüde can suyu sağlayacak 8 bin 77 TL tutarında seyyanen artış ile 3 bin TL olarak duyurulan bayram ikramiyesine yeni zam bekliyor.

Rant uğruna giden canlar Şükrü KARAMAN yazdı

Erzincan İliç’teki facia, emekçilerin canının ne denli ucuz olduğunun, yeterli önlemlerin alınmadığı madenlerde ve inşaatlarda rant uğruna bugüne dek binlerce ölümlerin gerçekleştiğinin yeni kanıtı.

İşgale başkaldıran takım, Şükrü KARAMAN yazdı.

İşgal kuvvetlerinin baskısı altındaki ülkenin bağımsızlığı kazanmasının ardından, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması uğruna ne yoğun mücadeleler verildi, ne canlar gitti. Bu ülke düşman kuvvetlerinden...

Sarı değil kara altın Şükrü KARAMAN yazdı.

Erzincan İliç’teki altın madeninde 9 emekçinin toprak altında kaldığı facia göz göre göre geldi.

Haydi köyümüze dönelim Şükrü KARAMAN yazdı

Yetersiz aylık ve maaş, can yakan hayat pahalılığı, ateşi dindirilemeyen yüksek enflasyon, fahiş konut kirası büyük kentlerde yaşayan gurbetçileri memleketlerine dönmeye zorunlu kılıyor.

Bayram ikramiyesine zam geliyor. Şükrü KARAMAN yazdı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekliye dini bayramlarda ödenen 2 bin TL tutarındaki ikramiyenin artırılacağı işaretini verdi.

Sevdalar yarım kaldı hayaller söndü, Şükrü KARAMAN yazdı.

11 ilde 53 bin 537 yurttaşı yaşamdan koparan Kahramanmaraş merkezli 7.8 ve 7.5 büyüklüğündeki yüzyılın depreminin ardından bir yıl geçti.

Robot değil insanlar, Şükrü KARAMAN yazdı.

Kelle koltukta görev yapan motokuryelerin güvencesiz zor çalışma koşulları ve trafik kazası riski gündemdeki yerini koruyor.

Emekli promosyona zam bekliyor Şükrü KARAMAN yazdı

Aylık ve maaşlarda yüzde 49.25 oranındaki artışla birlikte bankaların emekli iştahı kabardı. Promosyonun zamlanması gündemde.

Memleketin sesi Cem Karaca , Şükrü KARAMAN yazdı

Halkın, ezilenlerin, sömürülenlerin, emekçinin yanında olmanın, çilelerini, dertlerini seslendirmenin, dile getirmenin her daim bir bedeli olmuştur bu ülkede.