Şükrü Karaman

Tüm Makaleleri

Şükrü Karaman

Asgari ücrete ne kadar zam?

Komisyonun toplanmasına iki aydan fazla süre olmasına karşın asgari ücrete yapılacak zamma ilişkin tartışmalar erken başladı.

“Şimdilik açığız”

İlaç yokluğundan ve fiyatların artmasından ötürü hasta ile karşı karşıya gelen eczacılar sorunlarına dikkat çekmek için 16 Ekim’de Ankara’da miting yapacak.

Vergi isyanı

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ardı ardına yaptığı açıklama ile ücretlerden kesilen gelir vergisi oranının yüzde 10’a düşürülmesini istedi. Sendikalar, vergid...

Kepenkler iniyor

Yüksek enflasyon, hayat pahalılığı, halkın satın alma gücünün dibe vurması esnafı iflasa sürüklüyor. Sekiz ayda 75 bin esnaf işyerini kapattı, binlerce emekçi işini yitirdi.  

Dünya onlara güzel

''Biri yer biri bakar, kıyamet ondan kopar” atasözü, ülkemizdeki gelir dengesizliğini ve eşitsizliğini, dudak uçuklatan haksız kazancı ve sonucunda toplumda oluşan hoşnutsuzluğu çok güzel ifade eder.

Güneşi görmeyenler

Sıra halinde dizilen ve çok pahalı ürünlerin satıldığı perakende mağazalarında bayram zamanı “siz müşterilerimiz için gece 24’e kadar açığız” anonsları yapılır.

Göçmen deposu…

Ülkemize iyiden iyiye yerleşen sığınmacılar siyasetin bir numaralı gündem maddesi olmayı sürdürüyor.

Tatil bizim emeklilerin de hakkı

Rusya’nın doğalgaz akışını kestiği Avrupa ülkelerindeki emekliler kış mevsimini Türkiye’de geçirmeye hazırlanıyor.