ŞÜKRÜ KARAMAN

Tüm Makaleleri

ŞÜKRÜ KARAMAN

Avrupalılar geziyor, bizimkiler çalışıyor

Yaşam pahalılığı altında ezilen, yüzü gülmeyen gariban emekli, temel gereksinimlerini bile karşılamayan yetersiz ağlığından ötürü çalışmaya devam ediyor.

“Ben Kemal geliyorum”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Sayıştay’a yönelik “Ben Kemal, geliyorum” seslenişi epey sükse yaptı.

EYT’lilere prim günü şoku

EYT’lilere ilişkin yasa teklifi sonunda TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Yaklaşık 5 milyon kişinin emekliliğine olanak sağlayacak yasanın bu ay içinde çıkması bekleniyor.

EYT’lilerin maaş heyecanı

EYT’lilere ilişkin yasa taslağı sonunda TBMM Genel Kurulu’na geliyor. 5 milyon kişinin emekliliğine olanak sağlayacak yasanın şubat ayında hayata geçmesi bekleniyor.

Toplumu huzursuz etmek

Kalp krizi ve inmeden dolayı gerçekleşen ölümlerin son günlerde artması koronaya karşı yaptırılan aşıları sorgulanır hale getirdi.

Memur ve emekliye ek zam

Erken seçim kesinleşti gibi. Dillendirilen tarih 14 Mayıs. Seçmen yüksek olasılıkla bu tarihte sandık başına giderek cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimi için oy kullanacak.

Yine ilaç yok

Vatandaşın ilaç bulabilmek için çalmadığı eczane kapısı kalmadı. İlaç yokluğu hastaları isyan ettirmeye başladı.

Vicdanları inciten maaş

Son artışların ardından işçi ve memur emeklisinin aylığı ile milletvekili emeklisi maaşı arasındaki fark olağanüstü boyutlara ulaştı.

Torunları sevindirmek

Sabit ve dar gelirli emekli, Ramazan ve Kurban bayramlarında ödenen ikramiyelere hatırı sayılır oranda zam yapılmasını bekliyor.

Emekliye yakacak yardımı

Memur ve emekliye yakacak parası verilmesini öngören önergenin iktidar tarafından reddedilmesi gariban kitleyi oldukça üzdü ve tepkilere yol açtı.